Služby

Preventívna stomatológia

Prevencia je najúčinnejšia a zároveň najlacnejšia liečba. Pri pravidelných preventívnych prehliadkach Vám nielen „spočítame“ prítomné kazy, ale najmä Vám poskytneme potrebné informácie ako zabrániť ich vzniku. Na zachytenie začínajúcich kazov používame moderné diagnostické prístroje ako detekčnú lampu a digitálne intraorálne rtg. Väčšine ochorení zubov a ďasien sa dá predísť správnou životosprávou a hygienou od prvého zúbka, preto poučenie od nás dostanú tehotné pacientky a rodičia malých detí. Radi v našej ambulancii privítame deti čo najútlejšieho veku, aby naším spoločným cieľom boli zdravé a krásne zuby bez kazov a parodontitídy. 

Dentálna hygiena

Hlavnou príčinou ochorení tvrdých aj mäkkých zubných tkanív je zubný povlak. V rámci dentálnej hygieny Vám nielen odstránime zubný kameň, pigmentácie a zubný povlak, ale Vám aj odporučíme vhodné pomôcky a správnu techniku čistenia. 

Stomatologická protetika

Iba chrup bez medzier po chýbajúcich zuboch plní svoju funkciu na 100%. Zníženie žuvacej funkcie môže viesť k poruchám trávenia potravy. Zanedbateľná ale nie je ani jeho estetická a fonetická funkcia. Chýbajúce zuby nahrádzame fixnými ( korunky, mostíky ), snímacími ( čiastočnými , celkovými ) alebo kombinovanými zubnými náhradami. Počas zhotovovania definitívnej náhrady má pacient náhrady dočasné, takže žiadne obrúsené ani chýbajúce zuby po extrakciách. 

Záchovná stomatológia

Ošetrenie zubov postihnutých kazom, zápalom zubného nervu alebo úrazom Vám zachová funkčný chrup čo najdlhšie. Používame moderné prístroje a kvalitné materiály.

Ošetrenie detí

Systematická zdravotná starostlivosť o dutinu ústnu od narodenia je základným predpokladom zdravých zubov po celý život. Pomáha predísť mnohým ťažkostiam v detskom aj dospelom veku. Snažíme sa aby návšteva zubnej ambulancie nebola pre našich malých pacientov stresujúca a preto odporúčame, aby nás deti navštívili aj „keď nič netreba robiť „. Začíname so zoznámením s lekárom, sestrou, prostredím, prístrojmi, nástrojmi a zvukmi v ambulancii. Čistením zúbkov pripravujeme deti na prípadné ošetrenie kazíkov. Pri pravidelných návštevách sa nájdu naozaj maličké a ich ošetrenie je rýchle, šetrné a bezbolestné.